Целта за отбелязване на този ден е да се научим, че добротата не е еднократен акт, равнопоставеността трябва да бъде определяща за старт в живота, че не бива да допускаме да има дискриминация по никакъв признак, да приемаме за равни различните, хората със специални потребности, защото така е справедливо, да останем хора въпреки всичко. Денят премина под надслов: “Различни, но заедно!“, защото заедно учим, творим, играем, уважаваме мнението на другите и ги приемаме такива, каквито са.
Малките ученици от първи клас споделиха своето разбиране за доброта, уважение, сърдечност и учтивост, като посочиха примери. Припомниха си вълшебните думи и си обещаха да не ги забравят. Разбраха, че толерантността и принципите и ще им помогнат да направят групите си още по-задружни. Първокласниците оцветиха и изрязаха своите ръчички и направиха красиво табло, посветено на този ден и оцветиха и старателно изрязаха детелини с правилата на толерантността. След това оцветяваха картинки с послания и вълшебните думи „Моля“, „Заповядай“, „Извинявай“, „Благодаря“.
Във втори „А“ клас решиха да отбележат този ден с изработването на картичка.
Учениците от ЦОУД II клас обсъдиха тези важни теми под формата на беседа и ролеви игри със специалният си гост Ралица Пашова от Младежки дом- Сливен. Изработиха свое дърво на толерантността, като всеки ученик написа свое послание за толерантност.
Учениците от двете групи посетиха III Б и III В клас и им подариха детелини с десетте златни правила за толерантност.
Учениците от третите класове избраха да следват девиза "Нека бъдем по-добри" и поставиха своите послания за добро и приятелство върху своите рисунки, които подариха на второкласниците.
„Един свят, общи мечти. Търпение, уважение и вяра в доброто“ – това е апелът на учениците от четвърти клас.